[Czatuj z nami]   [FotoGaleria]   [Historia]   [Wydarzenia]  

 

=WYDARZENIA=    

[POWRÓT]    


Szlak Renesansu w Małopolsce

    14 listopada 2007 w Willi Decjusza w Krakowie odbyło się Seminarium z udziałem przedstawicieli samorządu terytorialnego, instytucji zarządzających obiektami zabytkowymi wybranymi do prezentacji w programie a także mediów.
 

    Stowarzyszenie Willa Decjusza jest inicjatorem i realizatorem projektu "Szlak Renesansu w Małopolsce", którego celem jest wzbogacenie oferty turystycznej regionu Małopolski oraz krajowej i międzynarodowej promocji dziedzictwa kulturowego Małopolski. Realizacja projektu w roku 2007 jest możliwa dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Realizacja projektu "Szlak Renesansu w Małopolsce" planowana jest na lata 2007-2009 i zostanie podzielona zostanie na 3 etapy: Etap I (pilotaż) - rok 2007, Etap II (badania i instruktaż) - rok 2008 oraz Etap III (realizacja i promocja) - 2009.

W I etapie projektu weźmie udział trzech partnerów: Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Książu Wielkim oraz Stowarzyszenie Willa Decjusza. W dniu 18 listopada 2007 roku każdy z partnerów zorganizuje "Spotkanie z Kulturą Renesansu" w swojej siedzibie. W programie każdego Spotkania znajdą się komponenty edukacyjne (np. zwiedzanie w towarzystwie przewodnika, wykłady, prezentacje multimedialne na temat historii obiektu i jego dawnych właścicieli oraz kultury dworskiej, historii, architektury, dziedzictwa kulturowego epoki Renesansu ze szczególnym uwzględnieniem dziedzictwa Małopolski) oraz prezentacje artystyczne (np. koncerty kameralne wystawy, recytacje poezji, pokazy tańca historycznego).

O akcji można przeczytać również na stronach akcji oraz na stronie Stowarzyszenia Willa Decjusza


[Czatuj z nami]   [FotoGaleria]   [Historia]   [ SMSy: Idea Era Plus ]   [Powrót]

UWAGA:
Ty również możesz zamieścić własne teksty na temat Książa Wielkiego w naszym serwisie.
Wystarczy, że prześlesz je do nas na na adres: ksiazwielki@op.pl
Czekamy również na Twoje sugestie i uwagi.

Powrót

© kmk 2000-2006  e-mail:ksiazwielki@op.pl